مولای من

مولای من! تو را امام غریب می‌نامند. می‌دانم، بد میزبانی بودند و در مهمان‌نوازی وفا نکردند.

مولای من! بعد از گذشت روزگار، حال تو میزبان ما هستی؛ تو میزبان گریه‌ها و نیازها؛ غم‌ها و دلتنگی‌های ما هستی. تو که غریبی را احساس کرده‌ای! حال، غریبه‌ها به آستان کرم تو چشم دوخته‌اند و به دستان پر مهرت توسل کرده‌اند.

مولای من! می‌خواهم از زائرانی بگویم که جاده به جاده و شهر به شهر گذشته‌اند تا نفسی مهمان شوند و از می عشق تو بنوشند.

مولای من! می‌خواهم از سنگفرش آستان مقدّست بگویم که سجده‌گاه قدوم مهمانانت شده است؛ از کبوتران عاشقی که گرداگرد حرم پاک تو می‌چرخند و تو را طواف می‌کنند؛ از نسیم بگویم که بیرق گنبدت را بوسه‌ باران می‌کند و عطر دلربای تو و اشک تمنای زائرانت را به اوج افلاک می‌برد.

مولای من! می‌خواهم از آسمان بگویم که هر روز نه، هر ساعت نه، هر لحظه و ثانیه از تو جان می‌گیرد و در پیشگاه شکوه تو جان می‌دهد.

ای آفتاب مهربانی! می‌خواهم از خورشید بگویم که هر طلوع با انوار خود به پنجره فولاد تو چنگ می‌زند و از ضریح تو نور می‌گیرد.

ای حجت خدا! خوش به حال جاده که از قدوم زائرانت بغض تنهایی خود را می‌شکند و خاک پایشان را به سینه زخم‌آلود خود می‌زند که عمری است از طواف تو جا مانده است.

خوش به حال رواق‌ها، درها و دیوارهایی که از نفس مهمانانت پر می‌گیرند و به ضریح پاک تو می‌رسند.خوش به حال مناره‌ها و کاشی‌ها!

حال در سوگ سالروز عروج و ماندگاری جاودانه تو ای شمس‌الشموس، از راه دور به میعادگاه عاشقی تو چشم دوخته‌ایم تا از جام کرامتت جرعه‌ای بنوشیم. ما را بی‌نصیب مگردان.

 

باتشکر از مهدی عزیز

/ 19 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دوست

دروغگویی آیینه خسته‌­ام کرده چقدددددر خسته‌­ام از خنده های زورکی‌­ام نشسته است جهانی برای تبعیدم میان قلب من و خواب‌های کودکی‌­ام

دوست

رسیدی... آسمان مه گرفته کنارت آسمان بهتری شد ولی وقتی نخندیدی دوباره تمام ابرها خاکستری شد

دوست

اتوبان تا اتوبان شعر خواندیم و خندیدیم دردی بی­صفت را میان شعرهایت می‌شنیدم صدای بغض ­دار گریه‌­ات را همین لبخند تکراری لب­‌هات و بغضی که به جانت خانه کرده همین دردی که پشت خنده‌هات است مرا یک شاعر دیوانه کرده

عباس حکمت

سلام:نوشته ای دلنوشت ودلنشین ودلنواز بود ای دل آرام[گل] اما غریبی آن آشنا غربتی است ما فوق تصور (کسی قدر اورا نشناخت!)وچه بگویم شرح مردی که او را شرح نیست ...[متفکر]

صبا

ممنون عالی بود

صبا

لایک داری داداش

_zohre_

السلام علیک یا علی بن موسی الرضا